Liszt Ferenc Zeneiskola AMI és Tehetségpont

9022 Győr, Liszt Ferenc u 6.  Tel.: 0036 96 519-362
Aktuális Tanszakok Versenyek Hangversenyek Órarend Együttesek Események
Iskolánk Tehetségpont Comenius Szabályzatok Sajtó Fotók Linkek

Magyarország, 2011. október 10-15. (Comenius találkozó)
2011. október 10-15ig  27 tanár és 27 diák érkezett 15 európai országból.
Itt folytatódott a két éven át tartó Comenius iskolai együttműködések keretében zajló Európai Uniós pályázatból megvalósuló partnerség
A hét témája természetesen a zene volt. Mindenki bemutatta hazájának zenei kultúráját.
Több iskola készült élő zenével, ének, hangszeres kamara és tánc segítségével mutatkoztak be.
Nagy élmény volt számukra Bogányi Gergely zongoraművész Liszt műveiből összeállított hangversenye.
A koncert után a zeneiskola diákjai látták otthonukban vendégül a külföldi diákokat.
Nagyon tetszett a csoportnak Győr barokk belvárosa, ahol iskolánk növendékei kalauzolták a vendégeket.
Pannonhalma, Bábolna és Budapest is ámulatba ejtette a csoportot, sokan tervezik, hogy később visszatérnek hazánkba.
Külföldi vendégeink ízelítőt kaptak iskolánk zenei életéből. Fellépett vonószenekarunk, ütőseink, kamarakórusunk, valamint szólóhangszeres növendékeink is bemutatkoztak.
A zeneiskola tanáraiból és diákjaiból alakult zenekar kísérte az angol, litván, lengyel és szlovén szólistákat. Óriási sikerük volt ...
     Néptánc esten és táncházzal búcsúztattuk barátainkat, akik hosszan tartó tapssal köszönték meg a Zeneiskola kollektívájának a kiváló szervezést.
www.lisztzeneiskola.hu

Copyright © 2008 [Liszt Ferenc Zeneiskola AMI] Minden jog fenntartva - Módosítva:2012. október 10.

www.rifeng-hoszivattyu.hu