Iskolánkról
   Tanszakok
   Híreink 
   Események
   Együttesek
   Versenyek
   Házirend
   Tandíj...
   Fényképek
   Újságcikkek
   Linkek

Művészetoktatás napja
2010. április 22-én csütörtökön "Művészetoktatás napja" országos rendezvényt tartott iskolánk, melyen az ország legkiválóbb alapfokú művészetoktatási intézményei és tanárai részesültek "A magyar művészetoktatásért" díjban.
A zene hete Győrben

Kilencedik éve a hazai művészetoktatásban kiemelkedő teljesítményt nyújtókat díjazzák, – az elismeréseket a zsinagógában adták át az egyéni kitüntetetteknek, valamint a díjazott intézmények képviselőinek.

Az országos rendezvényt Szakács Erika, a győri Liszt Ferenc Zeneiskola igazgatója nyitotta meg, a városvezetés nevében pedig Ottófi Rudolf alpolgármester köszöntötte a program résztvevőit.

Kiemelte: sivárabb lenne a világ csak a saját világunkkal, – a művészek: festőink és zenészeink örök értéket közvetítenek, amelyre mindig szükség lesz. Ember Csaba, a hazai zeneiskolák és művészeti iskolák szövetségének elnöke a kedvünkért összeszámolta: hazánkban ma 102 ezer növendék tanul zenét, a társművészetekkel együtt pedig a művészeti nevelés mintegy 240 ezer kis- és nagyobb diák életét teszi harmonikusabbá.

„Az igazi persze az lenne, ha a heti egy helyett legalább két-három ének-zene óra lenne az iskolai órarendekben, de ugyanilyen probléma, hogy – noha az állam elismeri a zenei nevelés fontosságát – anyagilag nem jut elég pénz e területre. Pedig a világ legnagyobb zenekaraiban ott vannak a magyarok, s a hazai zenei oktatás – élén a Kodály-módszerrel – világhírű."

Dr. Gyimesi László, a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezetének főtitkára úgy vélte, a műfaj velejárója a nemzetköziség, amely a határok lebontásával hódítja meg a közönséget. Kizárólag anyagi okok miatt azonban nem szabadna egyetlen zenetanárnak, vagy muzsikusnak sem külföldön vállalnia munkát: emígy a versenyképesség megteremtése – a fizetést és a szabadságot illetően – sürgető feladat.

A győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola, az Etalon Alapfokú Művészeti Iskola és a győri Liszt Ferenc Zeneiskola növendékeinek színvonalas műsorát követően dr. Gyimesi László, a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezetének főtitkára és Ember Csaba, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke adta át az idei elismeréseket.

Cikk: HARCSÁS JUDIT
A „Magyar művészetoktatásért" emlékplakett díjazottjai: (egyéni kitüntetettek)

– Homor Istvánné, a budapesti Hubay Jenő Zeneiskola nyugalmazott igazgatója
– Major Edit, a budapesti Rácz Aladár Zeneiskola nyugdíjas tanára
– Pallagi Judit, a budapesti Tóth Aladár Zeneiskola tanára 
– Békefi Antal Attila, a szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola tanára 
– Laczó Zoltán, a LFZE nyugdíjas docense 
– Nógrády László, a Budapest XIII. kerületi Zeneiskola nyugdíjas tanára 
– Rázga József, a békéscsabai Bartók Béla Művészeti Szakközép- és Zeneisk nyugalmazott igazgatója 
– Kiskőrös, Városi Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 
– Kisvárda, Weiner Leó Alapfokú Zene- és Művészeti Iskola 
– Mezőtúr, Bárdos Lajos Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Pécs, Apáczai Nevelési és Általános Művelődési Központ Művészeti Iskola.
- Az országos rendezvény gálaműsorán a győri Tánc és Képzőművészeti Iskola diákjainak bemutatója osztatlan sikert aratott. 
- Békefi Antal egykor Győrben tanult, ma a szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola tanszékvezető tanára dr. Gyimesi Lászlótól és Ember Csabától vette át kitüntetését.

www.esb-hoszivattyu.hu